Догляд за декоративними кущами

Більшість квітучих чагарників — витривалі створення, Однак, щоб отримати від них максимум того, на що вони здатні, вам потрібно ще на старті постаратися забезпечити їм хороші умови для життя і зростання, а також бути готовим приділяти їм трохи любові і турботи, лише іноді, всі ці роки. Але якщо ви це зробите, вони будуть з дивовижною постійністю щедро нагороджувати вас чудовим квітковим шоу.

Полив чагарників

Більшість укорінених квітучих декоративних чагарників не потребує регулярного поливу за винятком періоду посухи. Однак ви повинні приділяти особливу увагу поливу, поки нові або пересаджені рослини не укорінятимуться, це життєво необхідно для їх майбутнього процвітання. Також вам треба регулярно поливати клумби і рослини в контейнерах. Забезпечуйте водою і чагарники, які конкурують за неї з зростаючими поруч деревами або живоплотами. Ці останні поглинають з грунту всю вологу, перш ніж ваші квітучі чагарники встигають до неї дістатися.

Методи поливу

Якщо у вас в саду всього кілька рослин, які потребують регулярного поливу, купите якісний шланг і котушку. Краще не мати шланга зовсім, ніж мати той, який заламується і зав’язується вузлом. Тоді купіть або зробіть своїми руками лійку.

Секрет успішного поливу в тому, як доставити воду безпосередньо до кореневої системи рослини. Потрібно забезпечити м’який, поступовий доступ вологи так, щоб грунт смачивалась в потрібному вам напрямку — навколо коренів. Сильна струмінь води швидко проходить верхні шари ґрунту і йде вглиб, не виконавши свого призначення. Якщо ви поливаєте вручну, купіть хорошу насадку на шланг. В якості альтернативи розгляньте можливість придбання шланга для дощування. Це перфорована гумова трубка, яка прокладається по поверхні грунту. Вода з цієї трубки надходить в землю м’яко, поступово. Такий спосіб поливу ідеальний, якщо ви посадили близько один до одного багато чагарників або вкорінюється нова живопліт.

У кожному саду повинна бути бочка, що стоїть під ринвою для збору дощової води з даху будинку та інших будівель. Під вже вкорінені кущі можна виливати воду після миття овочів.

Мульчування грунту навколо ваших квітучих чагарників компостом або корою на початку сезону вегетації також допомагає зберегти вологість і скоротити полив.

З старого бака виходить відмінна бочка для води. Не забудьте поставити її на підставку, щоб зручно було підставляти лійку під кран.

Підживлення кущів

Навіть якщо ґрунт у вашому саду містить достатню кількість поживних речовин для підтримки зростаючих рослин, щоб отримати від квітучих декоративних чагарників максимум того, на що вони здатні, вам знадобиться мульчувати їх компостом або підгодовувати комплексним добривом.

Живлення рослин

Основні поживні речовини, необхідні рослинам, це азот, фосфор і калій. Азот (А) потрібен для росту листя і пагонів, фосфор (Р) — для розвитку кореневої системи, а калій (К) для цвітіння і утворення плодів. Пропорції змісту кожного з цих елементів в добриві залежить від типу росту, для якого воно призначене. Подивіться співвідношення, вказані на упаковках, і виберіть те, яке найбільш відповідає потребам грунту у вашому саду. Основні повільно розчинні добрива, такі як рибна мука і кісткове борошно, містять всі ці елементи в рівних пропорціях, а значить, ідеальні як загальної підживлення. Для чагарників, віддають перевагу кислим грунтам, таких як рододендрони і камелії, ви повинні підібрати не містять торфу добрива, призначені для вересових.

Існує безліч добрив, що розрізняються по складу і типу; способи внесення їх у грунт різноманітні. Є органічні добрива (рослинного або тваринного походження) і неорганічні (хімічні). Всі добрива треба вносити у вологий грунт.

Порошкоподібний або гранульоване добриво ідеально підходить для підгодівлі ваших чагарників ранньою весною і, можливо, ще раз влітку, особливо якщо восени у них почнеться друга хвиля цвітіння. Ви просто рассыпаете жменю або дві добрива по поверхні грунту навколо кожної рослини. Намагайтеся розподілити добриво рівномірно по лінії крони — це умовна межа, до якої тягнуться коріння чагарнику.

Саме в цій зоні коренева система найбільш активна і добриво буде найбільш ефективним.

Рідкі добрива, які ви розводите в поливальної лійці і використовуєте в період активного росту, дають рослинам можливість негайно отримати всі поживні речовини разом з вологою. В основному рідкі підгодівлі використовуються для чагарників, тільки якщо рослина потребує зміцнюючому засобі або в певному живильному елементі.

Вивільняються поживні речовини в розумних маленьких гранулах, які роблять їх доступними для рослин лише тоді, коли погода стає досить теплою, а грунт достатньо зволожений, ідеальні для підгодівлі квітучих чагарників, що ростуть у контейнерах. Вам знадобиться вносити їх тільки навесні.

Боротьба з бур’янами

Квітучі чагарники — це основа бордера, тому вкрай необхідно підтримувати їх в ідеальному стані і не допускати ніякої конкуренції з бур’янами. Мульчування землі навколо чагарників допоможе стримати зростання бур’янів і дуже корисно ще з кількох причин. Чим раніше внесете мульчу, тим менше потім доведеться працювати.

Коли чагарники укорінятимуться і утворюють в найближчому радіусі від себе ґрунтове покриття, що перешкоджає зростанню інших рослин, у вас залишиться всього кілька проблем, пов’язаних з бур’янами. Якщо ви правильно розподілили простір між вашими рослинами, з часом, у міру дорослішання, їх крони зімкнуться і для бур’янів просто не залишиться місця. Але поки картина не стала ідеальною, гола земля між кущами надає прекрасні можливості для експансії як однорічних, так і багаторічних бур’янистих рослин.

Проблема завжди серйозніше в тих місцях, де до посадки чагарників земля була вкрита бур’янами. Секрет успіху в тому, щоб повністю позбутися бур’янів ще в процесі підготовки грунту до посадки культурних рослин. Всі садівники прагнуть якомога швидше приступити до посадки, будь то один-єдиний кущ для бордера або ціла нова група. Проте якщо у вас є проблема з бур’янами, вкрай важливо вирішити її, перш ніж приступати до посадки.

Однорічні бур’яни, такі як жовтозілля, — це короткострокова проблема. Їх насіння, розкидані по поверхні, потрапляють у ґрунт під час перекопування. Сапа — ось ваша секретна зброя: порубаєте їх на шматки, і вони швидко зів’януть і загинуть. Поки земля вільна від бур’янів, покрийте її поверхня мульчею з подрібненої кори. Це поховає насіння бур’янистих однорічників

 Багаторічні бур’яни — зовсім інша справа. Вони ростуть, розмножуються, і їх коріння зберігаються в землі. Ці бур’яни важко вирвати з коренем, коли вони влаштовуються між дорослими рослинами. А якщо ви впораєтеся з їх надземними частинами, вони знову відросте з коренів, які часто бувають переплетені з корінням ваших чагарників і садових багаторічників.

Щоб тримати бур’яни під контролем, ви повинні викопувати їх цілком, якщо це можливо, або застосовувати системне засіб боротьби, яке наноситься на листя і стебла, проходить по рослині і знищує його коріння. Це може зажадати від вас великого терпіння і вправності, якщо доведеться розплутувати пагони таких лазающих бур’янів, як берізка, щоб звільнити від них гілки чагарників, або якщо знадобиться захищати рослини шматками картону або пластику від потрапляння розчину, коли ви будете обприскувати бур’яни.

Необхідно ще раз нагадати, що набагато легше позбутися багаторічних бур’янистих рослин до посадки рослин, тому, якщо бур’яни у вас є, займіться їх знищенням, коли будете готувати місце для висадки кущів.

Мульчування чагарників

Види мульчі

Сьогодні, говорячи про мульчі, ми зазвичай маємо на увазі подрібнену кору. Існує велика кількість її сортів. Мульчу з більш великих і важких шматочків, не розносить вітром, як це часто трапляється з більш дрібними шматочками. Кора — відмінна мульча, але тільки на рівних поверхнях. Якщо ви спробуєте використовувати її на схилі, вся вона незабаром опиниться біля його основи.

З листового компосту виходить прекрасна мульча, яка по-справжньому сподобається вашим квітучим чагарниках. Восени збирати опале листя, помістіть їх в поліетиленові пакети і приберіть в який-небудь темний кут. Приблизно через рік листя перепріє, перетворившись в прекрасну органічну мульчу. Листовий перегній також можна використовувати в якості чудового кошти для поліпшення якості грунту.

Якщо ви використовуєте мульчу як компост з власного саду, переконайтеся, що в ньому немає активних насіння бур’янів. Перш ніж поширити цю мульчу по всьому саду, випробуйте її на невеликій ділянці, залишивши на два-три тижні; адже ви не хочете знову заводити у себе бур’яни.

Садові центри продають всі різновиди мульчі в зручних для перенесення мішках. Ви можете знайти мульчу, виготовлену з паперового або рослинного вторсировини, з соломи або з подрібненої деревини.

Для великих укорінених чагарників або для живоплоту в якості мульчі можна використовувати подрібнену траву, що залишилася після стрижки газонів і галявин. Тільки за умови, що ви не будете перекладати цю мульчу великою купою біля основи гілок або розкладати її занадто товстим шаром