Догляд за трояндами навесні: обрізка та підживлення

З настанням тепла роза вимагає догляду. Щоб вона радувала нас гарними квітами, необхідно прибрати з неї зимове оздоблення, грамотно обрізати по весні, в обов'язковому порядку додати удобрення, організувати захист від шкідливих комах та хвороб.

Обрізання троянд навесні:

Обрізку проводьте протягом тижня після видалення утеплення. Висохлі, нездорові, обморожені стебла обріжте нижче ураженої зони. Приберіть поросль нижче защеплення, зріжте старі гілки (4-5 років), тоненькі гілки, що ростуть у центрі куща.


Обрізка роз визначається залежно від виду рослини. Чайні гібридні рослини, флорибунди обрізають навесні, при цьому погони зрізують на 1/3. Рози групи клумбових та чагарникових урізують на 1,3 довжини. Групу ґрунтопокривних обрізають не часто, раз на 4-5 років зрізають кущ до пенька 20-30 см заввишки. 

Групу ремонтантних тільки проріджують, погони зрізують кожні 3-4 роки. Рози групи плетистих потребують обрізки щороку, на бічних гілках залишають 3-5 нірок, погони, яким понад 5 років видаляють. Штамповий вигляд формують за спеціальними контурами.

Під час обрізки інструменти повинні бути  чистими та добре заточеними . Їх знезаражують після кожного рослини, зріз роблять навскіс і на 0,5 см вище за здоровий пагон. Обморожені кущі не викидайте, квітка може ожити.

Удобрення для роз:


Перше удобрення вносять після обрізки під час набрякання бруньок, але до їх розпускання. Для роз підходить комплексний вид добрив, спеціальні засоби для них, азотні добрива (селітра аміачна). 

Дозу беруть звичайну. Через 2-3 роки у удобрення додають органічні підживлення - компост або гній, який поміщають у землю або застосовують як мульчу. Підживлення додають у ґрунт навколо молодої порослі.

При внесенні добрив в грунт, треба щоб вони не обпекли рослину.Перед підживленням грунт сильно зрошують за кілька годин до процедури. Після внесення добрив рослину знову добре поливають.

Інший спосіб це мульчування:

Мульчування роблять після підживлення для збереження вологи в ґрунті, поліпшення повітрообміну, уповільнення росту бур’янів. При мульчуванні можна не виконувати розпушування та прополювання, це дуже важливий фактор в догляді за трояндою навесні.

Троянам слід додавати мульчу з компосту або дрібної кори. Ґрунт поливають, розпушують,поверхню вкривають мульчею на 5-7 см.

Монтування опор

Обрізавши троянди, монтуємо для них опори. Обробіть основи з дерева захисними засобами. Як тільки кущі будуть відростати, їх підв'язують, піднімають гілки над ґрунтом. Штамбовий вид троянд після встановлення вертикальним чином прив'язують до опор.