Хвойні навесні

Все більше місце в садах дачників займають  Хвойні рослини . Немає слів, якщо хвойні здорові, то вони дуже гарні. Але дуже часто хвойні рослини приносять своїм господарям багато клопоту своїми хворобами. І виходить, що турбот хвойні вимагають не менше, ніж якісь багаторічні  квіти на дачі

 

                   Хвойні страждання

 

Багато садівників звернули увагу, що майже всі види хвойних порід погано перезимували і вийшли із зими з пожовтілою, побурілою хвоєю (кіпарисовик, тис). Деякі види після перенесених сильних морозів і зовсім загинули

Однак шкідники напрочуд благополучно пережили сувору зиму й навесні, поряд із хворобами, «атакували» хвою й молоді пагони. Ознаки ушкодження й тими, і іншими схожі: пожовтіння, побуріння хвої та, в остаточному підсумку, її опадання. Але не плутайте з локальним побурінням хвої внаслідок сонячного опіку (з південної сторони рослин) або сольового, отриманого при обробці доріг взимку.

 

         Від шкідників немає відбою?

 

Самий численний шкідник - Павутинний кліщ. Селячись на ялині колючій, коніці, різного виду ялівцях, ялиці, туї та ін., кліщі висмоктують із них соки, що в підсумку приводить до їхнього пожовтіння й опадання. Також опадання хвої й усихання гілочок викликають Щитівки і Ложнощитівки, різні види тлі.

                 Виявити павутинного кліща можна за допомогою лупи, інших шкідників - при уважному огляді пагонів, бруньок і хвої.

                 Більшість гусениць і личинок гризучих шкідників ушкоджують хвою на початку літа, а потім ідуть у підстилку. Тому самих шкідників ви можете й не встигнути побачити. Обробки інсектицидами будуть ефективні в тому випадку, коли комахи ще перебувають в активній стадії

                Сисні шкідники харчуються й розмножуються на хвойних рослинах все літо, даючи по кілька поколінь за сезон. Тому обприскувати культури можна в будь-який час - бажано не менш двох разів за сезон або поки не буде відзначений позитивний результат. Для боротьби із сисними й гризучими шкідниками підійдуть актеллік, децис, конфідор.

                                              Грибок не дрімає

Несприятливі погодні умови протягом минулого сезону збільшили ймовірність поразки хвойних рослин грибними хворобами. Засихання й опадання хвої викликають різні патогени. Зараження відбувається найчастіше влітку або восени попереднього року, а хвороба проявляється тільки навесні наступного року. Якщо хвоя після танення снігу раптом стала жовтої, бурою або початку обсипатися, швидше за все, це захворювання Шютте.

                  Сосну, ялину, тис, ялину, тую, лиственницю вражають і інші хвороби. Встановити причину під силу лише фахівцям. Тому, якщо ви на хворих рослинах не виявили шкідників, а захворювання рік у рік прогресує, раджу обробити хвойні культури розчинами фунгіцидів {імпакт 0,1%; байлетон 0,1%; фундазол 0,2%; топсин 0,1%). Обробку бажано провести двічі - улітку та осенью. Суха хвоя однаково обсиплеться, але поява хвороб у наступному році ви зможете запобігти.

У деяких випадках причиною грибної поразки хвої туї, кипарисовика, ялівця та ін. є їхнє тривале перебування під снігом, у тіні, погано провітрюваному місці та в загущених засадженнях. У таких випадках також необхідне термінове оброблення фунгіцидами.