Підживлення кімнатних квітів навесні

Що потрібно робити навесні?

За довгі осінні та зимові місяці домашні квіти покриваються товстим шаром пилу (особливо коли повітря в квартирі сухе), і навіть за наявності регулярно повторюваного душа, маленькі частинки пилу цілком можуть забитися в “продихи” на листочках, що призводить до порушення дихання рослин. Якщо за таким рослиною регулярно не доглядати, то з часом його кольору просто тьмяніють і більше того, це може призвести до скидання листя. Слід влаштовувати Вашим квітам душ. А велике листя у рослин можете навіть намилити господарським милом і після відразу ж обполоснути їх. Вода повинна стекти і після такої приємної для рослин процедури, Ви відразу ж побачите, як вони перетворяться. Тільки треба знати, що ті рослини, листя у яких пухнасті (та ж герань або сенполії) мити не слід.

Весна це просто ідеальний час для проведення процедур з формування крони всього рослини. При цьому ще й обрізаними черешками Ви зможете розмножувати квіти. Також багато інших рослин після закінчення зими можливо розмножувати іншими методами: дітками-цибулинами, відростками або вусами, а також і діленням кореневища. За рік в горщиках земля під кімнатними квітами значно виснажується, тому потрібно провести і оновлення грунту, що дуже сприятливо позначиться на розвитку всієї рослини. Якщо Ваш квітка дуже вже великий, тоді достатньо буде провести оновлення лише верхній частині грунту в горщику. Суміш грунту слід вибирати індивідуально, тобто для кожної рослини. Не потрібно забувати і про організацію дренажу. Він значною мірою зберігає кореневу систему рослини від загнивання.

Слід пам’ятати, що не всі рослини, які ми вирощуємо в будинку, люблять пересадку: ті ж амарілліси цвітуть лише тоді, коли в горщику їм затісно, а от сансевієрія в одному і тому ж горщику цілком може рости і кілька років поспіль.

Не варто забувати і про проведення підживлення. Це зробить листя у рослин густіше і яскравіше, а також багато в чому сприяє рясному їх цвітінню. У магазинах для квітникарів потрібно підібрати необхідні добрива і підгодівлю для кімнатних рослин. Пам’ятайте, що різним видам кімнатних рослин потрібна різна регулярність проведення таких підгодівлі. Забезпечте квітам проведення “відпустки” небудь на свіжому повітрі. Коли температура на вулиці вже не падатиме нижче порога в +15 градусів, квіточки слід винести на балкон або на веранду. Тільки не варто поміщати горщики з квітами під прямі промені сонця, інакше Вашим квітам не уникнути опіку.